polski polski English English

Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie w sprawie „Lasu Miejskiego”

20 sierpnia 2019 r. odbyło się spotkanie w sprawie Lasu Miejskiego, w którym udział wzięli leśnicy z Nadleśnictwa Giżycko. Podczas spotkania zaprezentowane zostały odpowiedzi na postulaty społeczne, które wyczerpują oczekiwania lokalnej społeczności.

W spotkaniu zorganizowanym przez Wójta Gminy Giżycko uczestniczyli leśnicy (4 osoby), samorządowcy (4 osoby), przedstawiciele stowarzyszeń (6 osób) oraz dwie osoby obserwujące spotkanie. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Gminy Giżycko. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia historyka pana dr Roberta Kempa na temat lasu miejskiego. Kolejne wystąpienie, w imieniu lokalnych stowarzyszeń, przeprowadził pan Adrian Grzegorz, który odniósł się między innymi do lasów objętych kategorią HCVF6 w innych odległych częściach naszego kraju. Dopełnieniem serii wystąpień była przedstawiona przez zastępcę nadleśniczego pana Krzysztofa Miszkiela prezentacja leśników na temat realizowanych i zaplanowanych prac w Lesie Miejskim w Gajewie, w której przedstawione zostały zmiany w sposobie prowadzenia skonsultowanych społecznie i zatwierdzonych przez Ministerstwo prac.

Trzygodzinne spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze i wzajemnego poszanowania uczestników spotkania oraz zgłaszanych wniosków.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Giżycko Krzysztof Dąbkowski w podsumowaniu dyskusji zapewnił, że nowo opracowane propozycje zmian (udostępnione w załączniku), dotyczące sposobu zagospodarowania Lasu Miejskiego wypełniają oczekiwania mieszkańców. Na wrzesień zaplanowane zostało kolejne spotkanie leśników z przedstawicielami stowarzyszeń i władz samorządowych, które tym razem odbędzie się w Nadleśnictwie Giżycko.

 

Dodatkowe informacje na temat przebiegu dialogu w sprawie Lasu Miejskiego w Gajewie


Polecamy Polecamy

Leśne radyjko