polski polski English English

Asset Publisher Asset Publisher

18.07.2017 - KONKURS PLASTYCZNY W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA LEŚNEGO

W ramach czwartego Europejskiego Tygodnia Leśnego, który będzie obchodzony od 9 do 13 października, można wziąć udział w konkursie plastycznym „Lasy, nasze wspólne dobro”.

 

KONKURS: POKAŻ NAM CO ZNACZĄ DLA CIEBIE EUROPEJSKIE LASY!

Jeśli masz od 5-19 lat, głowę pełną pomysłów oraz talent artystyczny, koniecznie weź udział w Konkursie Plastycznym w ramach Europejskiego Tygodnia Leśnego. Wystarczy, że narysujesz lub namalujesz obraz przedstawiający temat: „Lasy, nasze wspólne dobro". Przedstaw w swojej pracy Europejskie lasy oraz korzyści jakie one przynoszą, i podziel się swoimi pomysłami z innymi osobami z Twojej okolicy! Twoja praca ma szansę zawisnąć na specjalnej wystawie podczas Europejskiego Tygodnia Leśnego w Warszawie, w październiku, oraz może zostać opublikowana w kalendarzu Europejskiego Tygodnia Leśnego.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Konkurs Plastyczny a ramach Europejskiego Tygodnia Leśnego skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. Przewidziane są trzy kategorie wiekowe uczestników konkursu:

  • Od 5 do 8 lat
  • Od 9 do 12 lat
  • Od 13 do 19 lat

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Prace mogą być narysowane, namalowane, naszkicowane jak również stworzone w formie cyfrowej. Do wykonania pracy można użyć: pióra, ołówka, kredek, węgla, farb olejnych, akrylowych oraz akwarelowych. Aby zgłosić pracę należy ją zeskanować lub sfotografować i załączyć w formacie JPEG w wyznaczonym miejscu w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie www.fao.org/about/meetings/european-forest-week/art-contest. Maksymalny rozmiar pliku wynosi 5 MB. Zwycięska oraz trzy wyróżnione prace będą wybierane w trzech kategoriach wiekowych. Prace można przesyłać do 31 lipca.

CO MOŻNA WYGRAĆ?

Informacja o osobach nagrodzonych pierwszym i drugim miejscem w trzech kategoriach wiekowych będzie zamieszczona na stronie internetowej Europejskiego Tygodnia Leśnego (9 - 13 października 2017 r.). Wyniki konkursu będą również ogłoszone podczas wystawy w Warszawie zorganizowanej w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Leśnego, a prace osób które zajęły pierwsze i drugie miejsca zostaną opublikowane w kalendarzu Europejskiego Tygodnia Leśnego. Osoby te otrzymają również kopię kalendarza ze swoją pracą, a zwycięzcom zostaną dodatkowo wręczone Certyfikaty Uznania.

WIĘCEJ INFORMACJI

Aby dowiedzieć się więcej szczegółów o konkursie i zapoznać się z pełnym regulaminem uczestnictwa, odwiedź stronę Europejskiego Tygodnia Leśnego.

Europejski Tydzień Leśny odbędzie się w czasie organizowanej w Warszawie Wspólnej Sesji Komitetu ds. Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego EKG oraz Komisji ds. Lasów FAO.

Głównymi tematami tegorocznego spotkania będą:

  • Europejskie Lasy - oaza dla różnorodności biologicznej
  • Europejskie Lasy - naturalny pochłaniacz dwutlenku węgla
  • Europejskie Lasy – dla klimatu!

ETL po raz pierwszy był obchodzony w 2008 r. Wydarzenie to podkreśla rolę lasów w życiu człowieka, zwraca także uwagę na to jak istotna jest ochrona środowiska.