Obiekty edukacyjne

Na potrzeby edukacji przyrodniczo-leśnej zachęcamy Państwa do odwiedzenia Izby Edukacji Przyrodniczo-Leśnej "Quercus", Ścieżki Przyrodniczo-Spacerowej "Las Miejski" oraz Leśnej Ścieżki Przyrodniczo-Dydaktycznej "Wilk-Asy".

Oferta edukacyjna

Las można poznawać na wiele sposobów. Zachęcamy jednak, aby skorzystali Państwo z pomocy leśników, którzy pokażą i opowiedzą o leśnych skarbach Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Las Rysia eRysia

Las Rysia eRysia - to leśny portal przyrodniczy, adresowany do miłośników przyrody w każdym wieku. Swój kącik znajdą tu dzieci, młodzież i nauczyciele. Portal oferuje naukę poprzez ciekawe gry edukacyjne, można też tu pogłębić swoją wiedzę za pomocą Leśnoteki (Multimedialnej Encyklopedii), czy zerknąć na ciekawe zdjęcia w Fotoblogu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy.

On-line o lesie

Wyprawy do lasu i spotkania z leśnikami to stały element edukacji przyrodniczej. Dopóki jednak trwa reżim sanitarny związany z COVID – 19 zmuszeni jesteśmy do korzystania z „wirtualnych” form współpracy.

Czaple online

Obserwuj i poznawaj czaplę siwą i białą, oglądając transmisję na żywo Lasów Państwowych wprost z czaplińca położonego w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.