polski polski English English

Asset Publisher Asset Publisher

Sprostowanie nieprawdziwych informacji

Kolejne informacje wprowadzające w błąd opinię publiczną, w szczególności mieszkańców Giżycka i okolic zamieszczone zostały na portalu społecznościowym Nasz Las Miejski Gajewo k. Giżycka.

Informacje (zdjęcia) zamieszczone np. w dniu 31 maja 2020 r. o godzinie 10:52 na portalu społecznościowym  Nasz Las Miejski Gajewo k. Giżycka są manipulacją i nie są zgodne z prawdą. Na terenie uroczyska Las Miejski nie ma tablic ostrzegawczych z napisem: „UWAGA TEREN BUDOWY WSTEP WZBRONIONY”. Nie ma też maszyn, a przykładowe zdjęcie z koparką na skarpie nie mogło być wykonane w tym kompleksie leśnym.

W trakcie prac modernizacyjnych poszczególnych stawów, Las Miejski będzie dostępny dla mieszkańców, za wyjątkiem miejsc bezpośrednio objętych pracami (z uwagi na Państwa bezpieczeństwo). Dołożymy wszelkich starań, żeby prace były jak najmniej uciążliwe dla korzystających z lasu.

W dniu 2 marca 2020 r. w siedzibie Nadleśnictwa Giżycko odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli władz samorządowych i przedstawicieli strony społecznej, dotyczące projektu małej retencji wodnej w  uroczysku Las Miejski. Uczestnicy spotkania nie kwestionowali zasadności, oraz zakresu projektowanych planowanych prac. Tym bardziej dziwi nas stanowisko autorów wpisu, a jedynym celem takich działań stowarzyszenia jest wprowadzanie dezinformacji i negatywnych emocji w stosunku do zarządcy Lasu Miejskiego.

Tym samym zwracamy się z prośbą do Stowarzyszenia Natural Forest Foundation o usunięcie nieprawdziwych informacji ze strony „Nasz Las Miejski”.


WE RECOMMEND WE RECOMMEND

Leśne radyjko