polski polski English English

Asset Publisher Asset Publisher

20.04.2014 - Fotorelacja z Powitania wiosny

Poranek minionej niedzieli przywitał mieszkańców Giżycka i okolic tęgą ulewą. Planowany na ten dzień piknik rodzinny w Lesie Miejskim stanął pod znakiem zapytania.

Na szczęście przed południem szybko rozpogodziło się i około godziny 12-tej cała okolica skąpana była już tylko w promieniach słońca. Pogoda i organizatorzy pikniku zdążyli na czas. Punktualnie w samo południe VI Piknik rodzinny rozpoczął się.

Na piknik zapraszano całe rodziny i ci z Państwa, którzy pojawili się na dużej polanie w Lesie Miejskim  na pewno nie żałowali swojej decyzji. Przybyłych przywitały tańce i śpiewy "Cyganeczek", których zadaniem było rozruszać przybyłe towarzystwo, gdyż w całej tej imprezie o ruch i dobrą zabawę chodziło.

Na pikniku każdy znalazł jakieś zajęcie dla siebie.

Najmłodszymi pociechami zajęli sportowi zawodowcy, trenerzy prowadzący na co dzień zajęcia pn. "Rodzic twoim trenerem". Zabawy prowadzono na najstarszym i chyba jedynym w okolicy stadionie leśnym.
Na starszą młodzież i dzieci czekały: konkursy plastyczne, konkurs wiedzy ekologicznej w którym pytania konkursowe losowano za pomocą koła fortuny rodem z Las Vegas. Były też i inne harce np. "Bieg baloniarzy".

Na dużej polanie wytyczono boisko dla gry, która ostatnio zyskuje coraz większy rozgłos i która na pikniku zrobiła prawdziwą furorę. BOCCIA. Grali w nią dosłownie wszyscy!

Dorośli zajęli się nie tylko pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem. Ich porwała rytmika. Gdy zagrała muzyka mało kto usiedział na miejscu - ćwiczeniom w rytm muzyki nie było końca. Podsumowując piknik udał się znakomicie i to w promieniach słońca!

BOCCIA, JAK TO JEST GRANE?

Boisko do gry: regulaminowe o wymiarach 12,5m x 6m, o możliwie gładkiej powierzchni.

Zawodnicy: w Boocię można grać indywidualnie, w parach lub drużynowo. Gdy gramy indywidualnie mecz składa się z 6 rund w których rzuca się 6 bilami. Mecz w którym grają pary liczy cztery rundy, w których każdy zawodnik otrzymuje 3 bile. Mecze drużynowe trwają sześć rund i każdy zawodnik otrzymuje 2 bile.

Reguły gry: Zawodnicy rzucają bilami jednego koloru. Każda drużyna/grupa/zawodnik ma bile swojego koloru. Wyjątkowa jest bila białego koloru, którą zawodnik rozpoczynający rundę wrzuca na boisko, a  następnie dorzuca kolejne bile, tak aby upadły jak najbliżej białej bili. Ten kto umieści najwięcej bil jednego koloru w okolicy białej bili wygrywa rundę.

Tyle w dużym skrócie o BOOCI. Fajna gra, polecam!

 


WE RECOMMEND WE RECOMMEND

Leśne radyjko