Wydarzenia Wydarzenia

Wspólnie działajmy na rzecz klimatu

I Ty możesz posadzić swoje drzewko. 24 kwietnia sadzonkę dostaniesz od leśników.
 

Akcja jest stworzona po to, by każdy mógł się zaangażować w sadzenie drzew i zrobić coś dobrego dla Ziemi. Do tej akcji mogą się przyłączyć nawet ci, którzy nigdy nie posadzili jeszcze żadnego drzewa. Leśnicy wytłumaczą jak prawidłowo zasadzić drzewko i zadbać o nie, by dobrze się czuło i rosło swobodnie.

Wystarczy 24 kwietnia 2020 r. w godz. 10 - 14 (lub do wyczerpania zapasów) przyjść do siedziby biura Nadleśnictwa Giżycko, by bezpłatnie otrzymać drzewko i posadzić je na własnym gruncie. W tym dniu giżyccy leśnicy oddają w ręce wszystkich chętnych 100 szt. sadzonek (świerk, lipa).

Akcja w całej Polsce odbywa się dzięki inicjatywie Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Dzięki tej akcji każdy chętny może się przyłączyć do działań na rzecz klimatu i środowiska.

Drzewa mają duży wpływ na nasze życie. Dostarczają tlen, biorą udział w transpiracji i obiegu wody, dostarczają drewna, pochłaniają dwutlenek węgla – co wpływa na akumulację węgla i ograniczenie jego emisji do atmosfery, są barierą dla wiatru i mają duży wpływ na klimat. Dostarczają zwierzętom i ludziom pożywienie oraz materiał do budowy schronienia. Dodatkowo spacer wśród drzew sprawia, że można się wyciszyć, ukoić nerwy, a nawet doświadczyć głębszych przeżyć. Stosowanie sylwoterapii (dziedzina medycyny alternatywnej) pozwala na czerpanie energii poprzez przytulanie się do drzew.