polski polski English English

Asset Publisher Asset Publisher

24.05.2013 - IV edycja akcji: Drzewko za makulaturę

Uwaga mieszkańcy Giżycka i okolic! Rusza kolejna edycja akcji „Drzewko za makulaturę”!

Akcja „Drzewko za makulaturę" na dobre zagościła w kalendarzu imprez edukacyjnych Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej działającego przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Giżycko oraz lokalnymi samorządami udało się zorganizować już trzy edycje tego przedsięwzięcia. W ciągu trzech lat mieszkańcom Giżycka i najbliższych okolic udało się zebrać 117 ton makulatury. Najlepszymi zbieraczami okazali się uczniowie szkół i wychowankowie przedszkoli, którzy chętnie biorą udział w akcji „czyszcząc" skutecznie zakamarki domów, mieszkań, garaży i piwnic z „papierowego" tworzywa. Miejmy nadzieję, że trzy edycje akcji, które już za nami, to początek drogi do „zysku w odzysku".

Tegoroczna czwarta już edycja Akcji potrwa od 1 czerwca do 30 września. Przekazanie w tym terminie makulatury do punktu zbiórki surowców wtórnych będzie premiowane sadzonkami drzew i krzewów. Zachęcamy wszystkich do zbiórki makulatury, ponieważ zbierając gazety, czasopisma, zapisane zeszyty, kartki papieru itp. zmniejszmy ilość zalegających śmieci w koszach i na wysypiskach oraz chronimy lasy. Zatem zapraszamy do udziału w Akcji tych, którzy sortują i zbierają makulaturę od dawna jak również tych, którzy dopiero zaczynają. Zróbmy coś dobrego dla siebie i środowiska!

Regulamin Akcji „Drzewko za makulaturę"

  1. Akcję organizują: Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich i Nadleśnictwo Giżycko, przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Starostwa Powiatowego w Giżycku i Nadleśnictwa Giżycko.
  2. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie społeczeństwa do zbiórki surowców wtórnych i segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, jak również zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania lasów i zieleni miejskiej.
  3. W Akcji mogą wziąć udział instytucje oraz osoby indywidualne z terenu miasta i gminy Giżycko, Ryn, Orzysz i Węgorzewo oraz z terenu gmin wiejskich: Kętrzyn, Kruklanki, Miłki, Stare Juchy i Wydminy.
  4. Aby wziąć udział w Akcji należy zebrać makulaturę i oddać ją do punktu zbiórki surowców wtórnych znajdującego się na terenie podanym w pkt. 3 regulaminu. Na pokwitowaniu wystawianym przez punkt zbiórki surowców wtórnych musi widnieć: data oddania makulatury, imię i nazwisko uczestnika (lub nazwa instytucji/firmy) oraz ilość oddanej makulatury podanej w kg.
  5. Akcja trwa od 1 czerwca do 30 września. Oznacza to, że przekazanie makulatury w tym terminie będzie premiowane sadzonkami drzew i krzewów.
  6. Dostępne sadzonki to: liściaste: forsycja, budleja, pięciornik, tawuła (różne odmiany), jarząb iglaste: sosna i świerk (odmiany niskie), jałowiec, żywotnik, cyprysik.
  7. Do dnia 30 września każdy uczestnik musi zgłosić do biura Fundacji (telefonicznie:  87 428 04 13, 87 428 04 90, faxem 87 428 04 91 lub mailem: fundacja@jeziora.com.pl) ilość oddanej makulatury, w celu zabezpieczenia odpowiedniej liczby sadzonek. Uczestnicy Akcji mogą zadeklarować chęć otrzymania określonej liczby sadzonek liściastych lub iglastych, ale bez wskazania na określone gatunki i odmiany.
  8. Za każde oddane 15 kg makulatury przysługuje wyłącznie jedna sadzonka drzewa lub krzewu ozdobnego.
  9. Uczestnicy indywidualni Akcji mogą otrzymać max. 15 sadzonek (oddając 225 kg makulatury), a instytucje i firmy max. 50 sadzonek (za 750 kg makulatury).
  10. Przekazanie sadzonek odbędzie się przy siedzibie Nadleśnictwa Giżycko mieszczącej się przy ul. Słowiańskiej 2 w Giżycku. Przekazanie sadzonek zaplanowano dwóch terminach. Placówki oświatowe, firmy i instytucje będą mogły odebrać rośliny w dniu 11 października (tj. w piątek) w godz. 800 – 1200. Indywidualni uczestnicy w dniu 12 października (tj. w sobotę) w godz. 900 – 1500.
  11. Uwaga! Podane wyżej terminy i godziny są niezmienne i ostateczne. Organizatorzy Akcji nie przewidują innych terminów przekazania sadzonek. Rośliny będzie można odebrać wyłącznie po okazaniu oryginału pokwitowania wystawionego przez punkt zbiórki surowców wtórnych. Sadzonki może odebrać inna osoba w imieniu uczestnika Akcji, na podstawie okazanego pokwitowania z punktu surowców wtórnych.

 

Organizatorzy i sponsorzy Akcji:

  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,
  • Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurski w Giżycku,
  • Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku,
  • Nadleśnictwo Giżycko,
  • Starostwo Powiatowe w Giżycku.

WE RECOMMEND WE RECOMMEND

Leśne radyjko