Asset Publisher
Oferta edukacyjna
Las można poznawać na wiele sposobów. Zachęcamy jednak, aby skorzystali Państwo z pomocy leśników, którzy pokażą i opowiedzą o leśnych skarbach Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
Regulamin uczestnictwa w zajęciach z edukacji leśnej na terenie Nadleśnictwa Giżycko z obszaru RDLP w Białymstoku
- Edukacja leśna obejmuje zagadnienia dt. Wiedzy o lesie oraz zrównoważonej gospodarce leśnej.
- Zajęcia z edukacji leśnej kierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych w formie grup zorganizowanych.
- Zajęcia dydaktyczne odbywają się przy udziale maksymalnie 30 osób. Grupy powyżej 30 osób są traktowane jako wycieczki edukacyjne.
- Zajęcia odbywają się w dniach i godzinach pracy nadleśnictwa. Zajęcia planowane w trakcie dni wolnych, świątecznych lub godzin popołudniowych odbywają się na podstawie indywidualnej zgody Nadleśniczego.
- Zajęcia prowadzone są na terenie nadleśnictwa z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury edukacyjnej i turystycznej, miejscach pamięci i dziedzictwa kulturowego oraz innych obiektach ku temu predysponowanych.
- Zajęcia dydaktyczne z zakresu edukacji leśnej są bezpłatne.
- Nadleśnictwo nie jest zobowiązane do finansowania kosztów transportu, cateringu i organizacji ogniska.
- Nadleśnictwo wskaże i udostępni zaplecze sanitarne na czas trwania spotkania.
- Tematyka, program zajęć, czas trwania i termin spotkania jest uzgodniony z prowadzącym zajęcia – upoważnionym w tym zakresie pracownikiem nadleśnictwa.
- Udział w zajęciach jest rezerwowany przez Zgłaszającego, np. przedstawiciela: placówki oświatowej, opiekuńczo-wychowawczej oraz organizacji nie prowadzącej działalności zarobkowej w zakresie edukacyjnym, turystyki i rekreacji.
- Zgłoszenia do udziału w zajęciach edukacyjnych rezerwowane są na min. 5 dni roboczych przed planowanym spotkaniem, w formie wiadomości elektronicznej, e-mail na adres nadleśnictwa. Informacje o kontaktach dostępne są na stronie www.bialystok.lasy.gov.pl/kontakt lub na stronach www. poszczególnych nadleśnictw.
- O rezygnacji lub zmianie terminu zajęć należy niezwłocznie poinformować nadleśnictwo.
- Nadleśnictwo ma prawo odwołać lub przerwać zajęcia w przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych zdarzeń mogących zagrozić bezpieczeństwo i zdrowiu uczestników.
- Nadleśnictwo zobowiązuje się do poinformowania Zgłaszającego o zagrożeniach jakie mogą powstać w miejscach odbywania zajęć na terenie wszelkich obiektów, w tym infrastruktury leśnej.
- Zgłaszający jest zobowiązany do powiadomienia uczestników zajęć (w przypadku nieletnich – opiekunów/rodziców) o zagrożeniach wynikających z przebywania na terenach leśnych, a w szczególności:
- Możliwości ukąszeń przez owady, kleszcze i inne zwierzęta,
- Alergiach i podrażnieniach wywołanych przez rośliny,
- Konsekwencjach nagannego zachowania uczestników, samowolnego oddalenia się od grupy, spożywania alkoholu i palenia papierosów,
- Konieczności zapewnienia odpowiedniego do warunków pogodowych i terenowych ubioru.
- Zgłaszający bierze odpowiedzialność za ewentualne następstwa zagrożeń, o których mowa a pkt. 15.
- Zgłaszający zobowiązuje się sprawowania nadzoru organizacyjnego i wychowawczego, w tym: posiadania środków prewencyjnych (repelenty), pierwszej pomocy (apteczka) oraz udziału osoby posiadającej stosowne umiejętności do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
- Warunkiem przeprowadzenia zajęć jest przekazanie do nadleśnictwa podpisanego przez Zgłaszającego lub osobę upoważnioną do organizacji spotkania „Oświadczenia o akceptacji Regulaminu” – Załącznik nr 2.