polski polski English English

Lista aktualności Lista aktualności

Wspólna inwestycja drogowa

W miesiącu wrześniu br. Nadleśnictwo Giżycko informowało o realizacji wspólnej inwestycji drogowej nadleśnictwa i Gminy Orzysz. Inwestycję ukończono.

Sam pomysł na przebudowę drogi został zgłoszony przez Burmistrza Orzysza nadleśniczemu Nadleśnictwa Giżycko podczas zeszłorocznego spotkania na szkółce leśnej. Zgodnie uznano, że lepsza nawierzchnia tej drogi posłuży wszystkim.  We wtorek 26 października 2021 r., czyli około rok i trzy miesiące od obustronnej deklaracji nadleśniczego i burmistrza dokonano wspólnego odbioru drogi.

Wspólny odbiór drogi.

To droga gmina w dalszej części przechodząca w drogę leśną.  Pierwszy istotny odcinek drogi łączy drogę krajową nr 16 w miejscowości Wężewo z  Cmentarzem Komunalnym w Okartowie.  Droga prowadzi też na szkółkę leśną, stanowi dojazd przeciwpożarowy i szlak rowerowy. Z drogi korzystają rowerzyści, gospodarze, okoliczni mieszkańcy, strażacy, parafianie i leśnicy. 

 

Więcej informacji o opisywanej inwestycji, znajdziecie Państwo klikając na poniższy link: Wspólna inwestycja drogowa Nadleśnictwa Giżycko i Gminy Orzysz.