polski polski English English

Lista aktualności Lista aktualności

V Bieg Nocy Listopadowej w Orzyszu

10 listopada br. w przededniu Narodowego Święta Niepodległości ponad 250 zawodników wzięło udział w Biegu Nocy Listopadowej w Orzyszu.

Ta impreza sportowa o charakterze patriotycznym została zorganizowana w tym roku po raz piąty i z roku na rok budzi coraz to większe zainteresowanie.

V Bieg Nocy Listopadowej w Orzyszu.

Powodów, żeby wziąć udział w tym biegu upamiętniającym historyczne wydarzenie jest wiele… Patriotyczne piosenki, biało-czerwone symbole, nocny klimat, wspaniała atmosfera tajemniczości, to wszystko zadziałało w Orzyszu jak magnes.

V Bieg Nocy Listopadowej w Orzyszu.

Na starcie zaplanowanym na Plaży Miejskiej stawili się nie tylko sportowcy z Orzysza, ale i z poza województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Uczestnicy biegu mieli do wyboru dwa dystanse  o długości 2 i 5 km prowadzące leśnymi drogami nad orzyskim jeziorem. Po jego ukończeniu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano drobne nagrody rzeczowe.

Morsowanie dla Niepodległej.

Po biegu w ramach akcji pn. „Moroswanie dla Niepodległej" członkowie Strażackiego Klubu Morsów ArysMors zapraszali do wspólnej lodowej kąpieli w jeziorze Orzysz, kąpieli która z roku na rok stała się stałym elementem imprezy oficjalnie otwierającym sezon na morsowanie w Orzyszu.

Organizator biegu: Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Orzyszu. Partnerzy: Nadleśnictwo Giżycko, Run Team Tygrysy Orzysz, Ochotnicza Straż Pożarna w Orzyszu, Strażacki Klub Morsów ArysMors w Orzyszu.


Polecamy Polecamy

Leśne radyjko