polski polski English English

Lista aktualności Lista aktualności

17.04.2012 - IV Konkurs Umiejętności Leśnych pod patronatem Dyrektora RDLP

Informacje o konkursie.

IV MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W UMIEJĘTNOŚCIACH LEŚNYCH

Zespół Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem – Nidzie zaprasza na IV Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych, które odbędą się w dniach 20 - 22.IV.2012 r na terenie ZSL oraz Nadleśnictwa Maskulińskie. Do rywalizacji zgłosiło się 13 drużyn z Techników Leśnych w Białowieży, Biłgoraja, Brynka, Goraja, Leska, Milicza, Rogozińca, Rucianego – Nidy, Starościna, Tucholi, Tułowic, Warcina i Zagnańska.

Mistrzostwa są objęte patronatem Ministra Środowiska, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Regionalnego Dyrektora LP w Białymstoku, Starostę Powiatu w Piszu, Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, Dyrektora Husqvarny Poland Sp. z o. o. , Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Dyrektora ROBIN PEPINIERES oraz Stowarzyszenia Edukacji Rolniczej i Leśnej EUROPEA POLSKA.
Patronat medialny sprawuje prasa leśna oraz lokalna.
Mistrzostwa odbywają się cyklicznie, corocznie organizatorem jest inna szkoła leśna (I – Tuchola 2009, II – Starościn 2010, III – Goraj 2011), osiągająca wysokie miejsce w klasyfikacji ogólnej.
Cele zawodów:

  1. Aktywna promocja edukacji przyrodniczoleśnej i walorów mazurskiej przyrody
  2. Włączenie się szkół leśnych z terenu całej Polski i społeczności lokalnej Rucianego –Nidy w obchody Dnia Ziemi 2012 pod hasłem „Dobra energia dla wszystkich"
  3. Wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu własnych zainteresowań i kompetencji w zakresie leśnictwa i ekologii
  4. Wyłonienie reprezentacji Polski na XI Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 23 - 27.05.2012 r. w POSTOJNA na Słowenii.

Najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym zawodom będzie otwarcie Sali Tradycji Leśnych im. Janusza Sikorskiego, w piątek, 20.04.2012 r. o godz. 1100 z udziałem rodziny i przyjaciół J. Sikorskiego, przedstawiciela Gabinetu Prezydenta RP, parlamentarzystów, dyrektorów białostockiej i olsztyńskiej rdLP oraz powiatowych i gminnych władz samorządowych.

Halina Pańkowska
Dyrektor
ZSL w Rucianym Nidzie

 

25.04.2012 - jak było na mistrzostwach? Kilka zdjęć poniżej:

Polecamy Polecamy

Leśne radyjko