Asset Publisher Asset Publisher

16-31.07.2009 - Wystawa fotograficzna pn. "Oblicza Arktyki"

Szanowni Państwo!
w dniach 16-31 lipca br. pragniemy Państwa zaprosić do zwiedzenia wystawy poplenerowej pn. "Oblicza Arktyki - opowieść o krajach polarnych" powstałej w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Polarnego 2007-2008.

 

Ideą Międzynarodowego Roku Polarnego jest organizacja międzynarodowych ekspedycji i projektów badawczych podejmujących najbardziej istotne problemy naukowe Arktyki i Antarktyki. Niezwykle ważnym przedmiotem badań naukowców jest wyjątkowy świat przyrody, z którym nierozerwalnie wiąże się problem ochrony środowiska naturalnego. wspólnym celem polarników i leśników, jest jak najszersze rozpowszechnianie w społeczeństwie wiedzy o istniejących współcześnie zagrożeniach.

;  
  

"Oblicza Arktyki - opowieść o krajach polarnych" prezentowana przez Nadleśnictwo Giżycko - to zbiór ponad trzydziestu fotografii dużego formatu, autorstwa Tomasza Kasiaka, Krzysztofa Michalskiego, Mateusza Moskalika, Jacka Nożewnika, Romana Rogozińskiego.

"Opowieść tworzona przez pasjonatów krajów polarnych - zimowników stacji podbiegunowych, naukowców, alpinistów, speleologów, po prostu polarników. Opowieść o Arktyce, do której ciągle wracają, o której nie mogą zapomnieć - opowieść o jej mieszkańcach i jej krajobrazach. Historia wielkiej pasji i ... wielkiego uzależnienia. Historia niezwykłych przygód, które wydarzyły się w jednej z najbardziej urzekających scenerii naszego globu. Obrazy arktycznych przestrzeni - płaskowyży lodowych, zasnutych krą polarnych mórz i małych sylwetek ludzi pośród bezkresu dalekiej północy...".

Wśród przyrodniczych elementów łączących tereny Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z krainami polarnymi można wymienić fakt, iż tutejsze tereny ukształtowały lodowce, które wycofały się "zaledwie" kilkanaście tysięcy lat temu.

Ekspozycję wystawy przygotowano na terenie Izby Edukacyjno - Przyrodniczej "Quercus" przy ulicy Dworskiej 10 w Giżycku. W dniach 16-24 lipca br. wystawę  można będzie w godzinach od 1100-1800. Po 24 lipca zorganizowane grupy zwiedzających będą mogły ją zwiedzać po wcześniejszym uzgodnieniu z opiekunem izby panem Pawłem Drumlakiem tel. +48 513 10 32 26.

Warto dodać, że wystawa przywędrowała do "Quercusa" z Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk.

 Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy

 
 

Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

Leśne radyjko