polski polski English English

Asset Publisher Asset Publisher

Wspólne sadzenie lasu w ramach akcji „Łączą Nas Drzewa”

Dziś na terenie Uroczyska Las Miejski w Gajewie koło Giżycka leśnicy wspólnie z grupą studentów Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą Nas Drzewa” posadzili buki i świerki.

Każdy z uczestników naszej akcji, który posadził drzewko, mógł wybrać dla niego imię. Proszę się więc nie zdziwić, gdy podczas spaceru po lesie na jednym z cypli śródleśnego stawu „Marlena” natkniecie się na niewielkie karteczki z imionami przyczepione do sadzonek.

Wspólne sadzenie lasu w ramach akcji „Łączą Nas Drzewa”

Podczas dzisiejszej akcji posadzono około 50 sadzonek. Podczas tegorocznej wiosny na terenie lasów Nadleśnictwa Giżycko w ramach odnowień drzewostanów zaplanowano do posadzenia 1 mln 241 tys. sadzonek drzew i krzewów. W prawie 58% będą to drzewa i krzewy liściaste, pozostałe 42% to gatunki iglaste. Najwięcej, bo około 417 tys. szt. posadzonych będzie dębów. Na drugim miejscu leśnicy sadzić będą około 404 tys. sosen, trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajmie świerk w ilości około 116 tys. szt. Koniec akcji sadzenia zaplanowano na połowę maja br.

Plakat akcji „Łączą Nas Drzewa”

Pomysłodawcą projektu „Łączą Nas Drzewa” jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska, który realizuje go przy współpracy z Lasami Państwowymi. Główną ideą jest fakt, iż drzewa stanowią jeden z kluczowych elementów zielonej infrastruktury, zaspokajającej liczne potrzeby społeczne.


WE RECOMMEND WE RECOMMEND

Leśne radyjko