polski polski English English

Lista aktualności Lista aktualności

XXII Ogólnopolskie Biegi Rodzinne

W tegorocznym XXII Ogólnopolskim Biegu Rodzinnym wystartowało 705 zawodników.

XXII Ogólnopolskie Biegi Rodzinne

2.05.2019 Uroczysko Las Miejski
w Gajewie koło Giżycka

Święto Flagi, Garnizonowy Festyn Majowy, Dni Rodziny – rodzina zastępcza.
Postaw na rodzinę!

Ogólnopolskie Biegi Rodzinne to impreza nie tylko dla miłośników biegów, ale także dla rekreacji. Amatorzy walki z czasem mogą spróbować swoich sił w Biegu Chartów, z kolei osoby mniej wysportowane mogą truchtem przebyć malowniczą leśną trasę w spokojniejszym rytmie, a nawet pospacerować w gronie rodziny i znajomych. Nic dziwnego, że corocznie na naszych Ogólnopolskich Biegach Rodzinnych pojawia się kilkuset uczestników. Dodatkowym walorem imprezy jest duża pula nagród do losowania. Nagrodę otrzymuje m.in. największa rodzina, najstarszy i najmłodszy uczestnik biegów oraz osoby z najdalszego zakątka kraju i świata.

WYNIKI

Bieg Główny:

 MIEJSCE Imię i Nazwisko
I Łukasz Jaśkiewicz
II Paweł Boguszewicz
III Dawid Kuszczuk

 

Bieg  Chartów: Kobiety

MIEJSCE Imię i Nazwisko
I Natalia Zych
II Martyna Bugała
III Aneta Ciborowska

 

Bieg  Chartów: Mężczyźni

 MIEJSCE Imię i Nazwisko
I Dawid Góryński
II Maksymilian Kopiczko
III Jakub Boguszewicz

 

Najmłodszy zawodnik biegów (Antoś) miał dwa miesiące, a najstarszy liczył 92 lata. Zawodnik z najdalszego zakątka kraju przyjechał z Jeleniej Góry, a najdalszego zakątka świata przyjechał z Włoch. Najliczniejsza rodzina biorąca udział w zawodach liczyła 75 osób.

Nagroda Główna rozlosowana wśród uczestników pojechała do miasta Reda.

Wyjątkowym wydarzeniem tegorocznych XXII Ogólnopolskich Biegów Rodzinnych był bieg pamięci dedykowany zmarłemu 11 lutego br. Sławomirowi Kędzierskiemu dziennikarzowi Gazety Giżyckiej, który przez pond dwadzieścia lat relacjonował wydarzenia sportowe na łamach gazety w tym również i z Ogólnopolskich Biegów Rodzinnych. W czasie imprezy giżycki biegacz Roman Groński w koszulce ze zdjęciem dziennikarza przebiegł trasę długości 50 kilometrów z Bań Mazurskich do Lasu Miejskiego. Jego bieg udało mu się idealnie zgrać z startem Biegu Głównego w którym wziął udział.

Współorganizatorzy biegów:

15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego, Powiatowa Straż Pożarna w Giżycku, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, Zakład Aktywności Zawodowej w Giżycku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycku, Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku, Giżyckie Centrum Kultury, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach, Nadleśnictwo Giżycko, Dom Pomocy Społecznej w Giżycku, Towarzystwo Miłośników Twierdzy Boyen w Giżycku, Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Giżycku, BiegamBoLubię Giżycko, Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku, Żegluga Mazurska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku, Klub 15 Brygady Zmechanizowanej.


Polecamy Polecamy

Leśne radyjko

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności