polski polski English English

Lista aktualności Lista aktualności

23.10.2010 - Podsumowanie akcji "Drzewko za makulaturę"

W sobotę 23 października 2010 r. na terenie Izby Edukacyjnej "Quercus" zakończono trwającą od 20 września br. akcję pn. "Drzewko za makulaturę!". Organizatorami akcji było: Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku oraz Nadleśnictwo Giżycko. Całość zaś dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

fot. Paweł Drumlak

Podsumowanie akcji "Drzewko za makulaturę!"

Celem przedsięwzięcia było zachęcenie społeczeństwa do zbiórki surowców wtórnych i segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, jak również zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania lasów i zieleni miejskiej. W akcji mogły wziąć udział placówki oświatowe oraz osoby indywidualne z terenu miasta i gminy Giżycko, miasta i gminy Ryn, miasta i gminy Orzysz oraz z terenu gmin: Kętrzyn, Kruklanki, Miłki, Stare Juchy, Węgorzewo i Wydminy. W konkursie "Drzewko za makulaturę" za każde 10 kg makulatury oddanej do punktu zbiórki surowców wtórnych można było otrzymać 1 sadzonkę drzewka lub krzewu.

Już około 18-tego października, kiedy to uczestnicy konkursu musieli przekazać do biura Fundacji informację o ilości oddanej makulatury wiadomo było że akcja nabrała dużych rozmiarów. Informacje te potwierdziły się 23 października podczas wydawania sadzonek. Zebrano:

24 126 kg makulatury

+4 750 kg (aktualizacja 29.X.2010)

= 28 876 kg 

W zamian za to uczestnicy konkursu zyskali nie tylko drzewka i krzewy ale i porządek, a przede wszystkim dali wyraz swojej troski o środowisko naturalne.

Godnym podziwu wynikiem było zebranie 4 000 kg przez Zespół Szkół nr 1 w Giżycku, ale chyba za najważniejsze należy uznać uczestnictwo w akcji sporej rzeszy osób które przychodziły odebrać tylko 1 sadzonkę!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy


Polecamy Polecamy

Leśne radyjko