polski polski English English

Lista aktualności Lista aktualności

1-3.06.2012 - Dni Otwarte w Lasach Państwowych

Pasjonujące zabawy edukacyjne dla dzieci, rajdy rowerowe, biegi na orientację i konne kawalkady, treningi nordic walking pod okiem fachowców, podróże kolejkami wąskotorowymi przez leśne ostępy, koncerty, maratony filmowe, plenery fotograficzne, a nawet nocne wabienie sów – to tylko niektóre z atrakcji, jakie Lasy Państwowe przygotowały dla wszystkich gości na pierwszy czerwcowy weekend. Od 1 do 3 czerwca leśnicy w całym kraju zapraszają na Dni Otwarte w Lasach Państwowych – po raz pierwszy organizowane w tej skali i tym samym terminie.

Uczestnicy będą mogli poznać kulisy pracy leśnika i spróbować swych sił w tej roli, skorzystać z darmowego wejścia do wielu muzeów, ogrodów dendrologicznych i pokazowych zagród zwierząt lub otrzymać sadzonki drzew wprost z leśnych szkółek. Większość imprez odbędzie się w plenerze oraz obiektach w pobliżu siedzib kilkuset nadleśnictw, ale leśnicy odwiedzą również wiele miast. To wyśmienita okazja, by zorganizować swoim pociechom pełen przygód i wrażeń Dzień Dziecka, a przez weekend całą rodziną złapać oddech w lesie, pobierając zapas zielonej energii na czas startującego lada moment Euro 2012.

Zapraszamy!

Zawsze czynne

Lasy Państwowe naprawdę są otwarte 24 godziny na dobę, każdego dnia, przez cały rok. Wszyscy mają do nich wolny i nieodpłatny wstęp, a leśnicy zawsze są gotowi udzielić gościom pomocy. Dni Otwarte to jednak szczególna sposobność, by lepiej poznać wiele z blisko 25 tys. osób opiekujących się leśnymi zakątkami. Można by rzec – sąsiadów. Lasy Państwowe zarządzają lasami zajmującymi statystycznie co czwarty kilometr kwadratowy powierzchni kraju, więc każdy ma do leśników blisko.

Las jaki jest, każdy widzi, ale… Na co dzień rzadko uświadamiamy sobie, jak niezbędny jest dla naszego życia i zdrowia, jakie bogactwo roślin i zwierząt może przed nami odkryć, ile zagrożeń na niego czyha, dlaczego jedne drzewa się wycina, inne sadzi, skąd biorą się w nim nowe ścieżki, wiaty czy tarasy widokowe. Podczas Dni Otwartych leśnicy chętnie podzielą się swoją wiedzą o lesie (a wiedzą o nim prawie wszystko), a także wysłuchają Państwa opinii i pomysłów. Chcemy przybliżyć wszystkim naszą działalność, zachęcić do odkrywania tajemnic przyrody, promować zdrowy styl życia w kontakcie z naturą czy zalety jedynego ekologicznego i całkowicie odnawialnego bogactwa naszego kraju – drewna.

Autor: Krzysztof Trębski

Dni Otwarte na terenie RDLP Białystok

1 czerwca - Festiwal Zielarski oraz zajęcia edukacyjne w nadleśnictwach,

2 czerwca - Festyny Rodzinne,

3 czerwca - Festyn Ekologiczny na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

Szczegółowe informacje Dni Otwartych w poszczególnych nadleśnictwach (kliknij aby otworzyć)

 

Na terenie Nadleśnictwa Giżycko w dniu 1 czerwca br., leśnicy spotkają się z grupami dzieci i młodzieży prowadząc zajęcia edukacyjne w lesie jak i na terenie Izby Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Quercus". Oprócz pogadanek i spacerów po lesie na naszych gości czekają konkursy plastyczne z nagrodami, zwiedzanie wystawy fotograficznej, pokaz filmów o tematyce przyrodniczo-leśnej oraz spotkania przy ogniskach.


Polecamy Polecamy

Leśne radyjko